Atkurtos Lietuvos šimtmečio šventė tęsiasi – kovo 29 d. gimnazijoje vyko tarptautinė užsienio kalbų konferencija „Graži šalis gražiame pasaulyje“. Džiaugiamės, kad ja susidomėjo mokytojai ir mokiniai iš visos Lietuvos. Net 200 dalyvių atvyko iš Šiaulių, Ukmergės, Kaišiadorių, Tauragės, Prienų, Šakių, Alytaus, Linkuvos, Pagėgių ir, žinoma, daugelio Kauno mokyklų bei gimnazijų. Plenarinėje konferencijos dalyje pranešimus skaitė dvi viešnios iš Jungtinių Amerikos Valstijų, atvykusios į Lietuvą su Fulbright fondo stipendija, bei Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos rusų kalbos mokytoja metodininkė Ana Varpukevičienė. Veronica Pidduck papasakojo apie savo šeimą, prieš 120 metų išvykusią iš Lietuvos. Ji šeimoje pirmoji po daugiau nei šimto metų sugrįžusi aplankyti protėvių šalies, todėl čia viskas taip miela ir įdomu. Ellen Tracy pranešimas „Istorija, kopianti į Kauno kalvas“ – tai pasakojimas apie Kauno laiptus, kurie irgi turi savo gyvenimą, apie kurį retai kada susimąstome. Ana Varpukevičienė kalbėjo apie lietuviško Gervėčių miestelio Baltarusijoje grožį – architektūrą, muziką, gyventojų branginamą lietuvybę. Konferencijoje dalyvavo ir LSMU gimnazijos mokytojai iš Prancūzijos. Benjamin Speelman parengė pranešimą „Prancūzų kalbos mokymasis Lietuvoje“, o Mathilde Gaudin bendradarbiavo rengiant stendinį pranešimą „LSMU gimnazijos mokinių fotografijos knyga „Kelionė į save“. Konferencijoje kalbėję jos dalyviai – mokytojai ir mokiniai – atskleidė pačius įvairiausius, kartais net labai netikėtus Lietuvos grožio aspektus. Anglų, rusų, prancūzų ir vokiečių kalbomis buvo pasakojamos miestų ir miestelių, mokyklų istorijos, asmenybių likimai, kalbama apie Lietuvos sąsajas su įvairiomis šalimis, dailę ir muziką, sportą ir gamtą. Čia buvo ir Lietuva – grožio konkurso „Mis Pasaulis“ dalyvė, buvo ir pranešimas intriguojančiu pavadinimu „Matyt, blogiausia vieta gyventi Lietuvoje“... Nuoširdžiai dėkojame visiems konferencijos dalyviams už atliktą darbą ir išsakytas savo mintis apie Tėvynę, kuri, kaip sakė konferencijos vedėjai Gustė ir Kipras, mums labai brangi, nors ir nėra pati tobuliausia. Tačiau taip yra todėl, kad ji – gyva.