Š. m. kovo 22 d. Varėnoje vyko jubiliejinį penktą kartą organizuojamas tremtinių ir partizanų dainų festivalis „Dainos iš tremties“. Renginys buvo skirtas paminėti Adolfo Ramanausko – Vanago metus, dainų žodžiais ir eilėmis prisiminti okupacijų netektis, tremtinių kančias Sibiro gilumoje ir didvyrišką Lietuvos partizanų pasipriešinimą. Data festivaliui pasirinkta neatsitiktinai – būtent 1949 m. kovo 25-28 d. vyko didžiausia masinio Lietuvos gyventojų trėmimo operacija „Bangų mūša“. Jau ne pirmą kartą festivalyje dalyvauja ir LSMU gimnazija. Šiemet mūsų gimnazijos delegaciją sudarė trejetas: etikos mokytoja Dalia Kraskauskaitė, istorijos mokytoja metodininkė Daiva Žemaitienė ir III g. C klasės mokinys Karolis Orlauskas. Atlikau pagal  nežinomų rytų Aukštaitijos partizanų eiles Ignalinos raj. muzikantės Danguolės Urbonienės sukurtą dainą „Neisim iš tėvynės“. Daina sužavėjo visus salės klausytojus. Prasmingi žodžiai, lydimi melodingų garsų sąskambių, leido pajusti slogią pokario metų dvasią ir pagerbti tuos vyrus, kurie, užuot pabėgę į Vakarus, drąsiai gynė Lietuvos ir lietuvių tautos laisvę. Norėčiau padėkoti abiems mokytojoms už palaikymą – mokytojai Daivai, iš kurios visada sulaukiu pasiūlymų sudalyvauti įvairiuose konkursuose ir renginiuose, mokytojai Daliai už kelionės į Varėną suorganizavimą, o didžiausius padėkos žodžius noriu paskirti mūsų muzikos mokytojai ekspertei Giedrei Druskienei, be kurios nuostabaus pianino akompanimento ir vertingų dainavimo patarimų šis kūrinys tikrai nebūtų įtaigiai suskambėjęs. Renginiui baigiantis, visi dalyviai atsisveikino iki kitų metų, vildamiesi ir vėl susitikti šiame festivalyje, kuriame skambės dainos, menančios skaudžią, bet didžią Lietuvos istoriją. Straipsnį baigsiu paskutine eilute iš atliktos dainos, kuri galėtų būti ir nūdienos lietuvių šūkis: „Neisim iš tėvynės, neišves mūs jau niekas...“

III g. C klasės mokinys Karolis Orlauskas