2018 m. kovo 23-25 dienomis VU Kauno fakultete vyko 29-oji Lietuvos mokinių informatikos olimpiada. Joje dalyvavo 51 moksleivis iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Šiaulių, Marijampolės, Kaišiadorių, Šakių, Mažeikių, Panevėžio, Tauragės, Kretingos ir Alytaus savivaldybių. Moksleiviai per dvi dienas turėjo suprogramuoti 6 užduotis (tam skirta 10 valandų), kad įveiktų organizatorių sukurtus testus. Finale reikėjo pademonstruoti gerus programavimo įgūdžius, loginį mąstymą, išmanyti matematiką (lygčių sistemas, grafų pagrindus), žinoti įvairius algoritmus (rekursijos, perrinkimo, rikiavimo, DFS, BFS, Dijkstros), dinaminį programavimą bei dvejetainę paiešką.

Sveikiname Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos 8C klasės mokinį Martyną Budrevičių, laimėjusį  II vietą29-oje respublikinėje Lietuvos mokinių informatikos olimpiadoje ir bilietą į 2018 m. Europos informatikos jaunių olimpiadą Innopolyje.

Martynas jau nuo 5 klasės LSMU gimnazijoje konstruoja ir programuoja LEGO robotus, dalyvauja FLL, LegRob varžybose, Matmintinio, Bebro, Kengūros, matematikos, informatikos konkursuose ir olimpiadose, sportuoja „Tora“ klube, šoka LSMU gimnazijos kolektyve „Eglynėlis“, programuoja LSMU gimnazijoje veikiančiame Code Academy būrelyje.

Martynas:
Mokykloje man sekasi tikslieji mokslai: matematika, informatika, fizika, chemija. Dalyvauju matematikos, informatikos olimpiadose ir kituose konkursuose. C++ kalba programuoju tik 2 metus. Tai įdomus užsiėmimas, tačiau pradžia buvo sunki - 7 klasėje per pamokas to nesimokiau, mažai bendraamžių, kurie tuo domėjosi ar jau mokėjo programuoti. Išeitis yra mokytojai, kurių paprašius pagalbos visada gausi atsakymą. 2016 m. pradėdami programuoti C++ kalba kartu tėčiu išsikėlėme tikslą - pasiekti informatikos olimpiados miesto etapą. Pavyko „nukeliauti“ iki regiono etapo. Šiais 2017/2018 m. m. ruošėmės regiono etapui, pavyko pasiekti respublikinį informatikos olimpiados etapą.

II vieta 29-oje respublikinėje Lietuvos mokinių informatikos olimpiadoje ir bilietas į 2018 m. Europos informatikos jaunių olimpiadą Innopolyje man buvo DIDELĖ STAIGMENA! Šiais metais tiek pasiekti neplanavome, tačiau kryptingai tam ruošėmės. Tai didžiulis į(si)pareigojimas nesustoti ir ruoštis artėjančiai olimpiadai.

Programavimas nėra vien informatika, kartu tai matematika, fizika, loginis, geometrinis mąstymas. Džiaugiuosi suteikta galimybe ir noriu padėkoti LSMU gimnazijai, IT mokytojui Kęstučiui Budrevičiui, matematikos mokytojui Martynui Zaveckui, kitiems LSMUG mokytojams, draugams, bendraklasiams, šeimai ir visiems kitiems, kurie padėjo tai pasiekti. AČIŪ!