Balandžio 3 - 5 dienomis 8 bei  I ir II gimnazinių klasių mokiniai kartu su istorijos mokytojomis Jurgita Žulpiene, Daiva Žemaitiene, rusų kalbos mokytoja Leokadija Overlingiene ir informacinių technologijų mokytoja Daiva Alaburdiene aplankė Lenkijos didmiesčius bei  žymias vietas. Pirmąją dieną mokiniai iš Lietuvos išvyko anksti ryte ir per pietus atvyko į Lenkijos sostinę Varšuvą. Mokiniai turėjo progą pasigrožėti šio miesto senamiesčiu, kuris yra įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą, o vakare atvyko į gražiausiu laikomą Lenkijos miestą, ilgus amžius buvusį Lenkijos sostine - Krokuvą, kur praleido naktį. Antroji diena buvo skirta pasivaikščioti po dar tebeveikiančias Veličkos druskų kasyklas, esančias net 135 m. gylyje, pasigrožėti Krokuvos senamiesčiu ir bažnyčiomis. Mokiniai susipažino su kalnakasių darbu, jo istorija, sunkumais. Neprailgo ir vakaras,  praleistas Krokuvos senamiestyje, aplankyta Vavelio pilis bei katedra, kurioje buvo karūnuoti daugelis Lenkijos karalių, taip pat ir pats Jogaila. Trečioji diena buvo skirta Holokausto simboliui - Aušvico muziejui pažinti. Muziejus įkurtas buvusioje nacių koncentracijos stovykloje. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti šokiruojančią ekspoziciją bei pažinti laikotarpį, krauju įrašytą į XX a. istorijos puslapius. Į Lietuvą visi grįžo pavargę, tačiau papildę savo istorinių žinių bagažą.

Aurimas Bikuličius,  II g.C klasės mokinys