Su šiltu pavasario pliūpsniu į Kauną atkeliauja ne tik tradicinis „Kaunas Jazz”…  Balandžio 15 d. viešbutyje Best Western Santaka  darbą pradėjo frankofoniškus moksleiviškus teatrus vienijančios belgų ir prancūzų įkurtos organizacijos ARTDRALA generalinė asamblėja. Jauno ir energingo Austrijoje gyvenančio frankofono Razvan Rusu vadovaujama organizacija sukvietė į Kauną įvairiausiuose žemynuose prancūziškai kalbančius ir mokinių teatrui bei prancūzų kalbai neabejingus teatralus. Šioje asamblėjoje galima sutikti atstovus iš Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Ispanijos, Kanados, Tuniso, Rusijos, Rumunijos, Egipto ir net egzotiškosios Burkina Faso. Asamblėjos pradžioje LSMU gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys pasveikino dalyvius ir pasidžiaugė, kad festivalis pirmą kartą per 23 metus atkeliavo į Lietuvą ir Kauną. Tai visiškai natūralu, nes jau keleri metai, kai prancūziškas Lietuvos mokyklos centras persikėlė į LSMU gimnaziją. Gimnazistų teatro trupė jau praėjusiais metais tapo respublikinio moksleivių frankofoniško teatrų festivalio „Pirmoji uždanga” nugalėtoja ir gavo teisę atstovauti Lietuvai šiame tarptautiniame festivalyje. Tad organizatoriams paruošiamojo darbo tikrai buvo daug. Viena gimnazija to tikrai nebūtų padariusi, jei ne festivalio draugai ir rėmėjai: LSMU, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Prancūzų institutas Lietuvoje, Kauno miesto savivaldybė, Kauno rajono savivaldybė, ARTDRALA, Druskininkų „Rasa”, festivalio informaciniai rėmėjai: „Kauno diena”, CHOOSEWEB ir dar daugelis gimnazistų savanorių bei jiems artimų žmonių.

O sekmadienio vakare Kauną jau pasieks svarbiausieji festivalio dalyviai – gimnazistai ir jų mokytojai iš vienuolikos pasaulio šalių. Iki ketvirtadienio LSMU Veterinarijos akademijos Iškilmių salė gyvens prancūziško teatro ritmu: spektakliai, forumai, kūrybinės dirbtuvės, festivalio atidarymas ir uždarymas. Tegul Kaunas ir kauniečiai šypsosi į Kauną sugrįžtančiai prancūzų kalbai ir kultūrai bei ją atnešantiems įvairų šalių moksleiviams. Būkite kartu su mumis, nes esate laukiami.