2018 12 foto medium

Kauno jėzuitų gimnazijoje lapkričio 29 d. vyko Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių raiškiojo skaitymo konkursas anglų kalba. Mūsų gimnazijai jame atstovavo Ig. C klasės mokinė Beatričė Kolesinskaitė, kuri mūsų mokyklos atrankoje laimėjo pirmąją vietą.  Mokiniai turėjo pasirinkti anglų kalba parašyto grožinės literatūros kūrinio ištrauką, kurioje kalbama apie moralines vertybes, paaiškinti, kodėl ją pasirinko (1 min.), ir raiškiai perskaityti (4 min.). Beatričė skaitė amerikiečių vaikų rašytojo Theodor Seuss Geisel poemą „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ („How the Grinch Stole Christmas!“). Tai nuotaikinga šventinė istorija, skatinanti pajausti Kalėdų dvasią, šeimos artumą ir nesureikšminti materialių dovanų. Buvo nelengva varžytis su jau patyrusiais skaitovais, tačiau Beatričės raiškus skaitymas, spalvinga intonacija ir šis kalėdiškas kūrinys nepaliko nė vieno abejingo klausytojo. Sveikiname Beatričę, laimėjusią ketvirtąją vietą, ir linkime jai tolimesnės sėkmės!

Jolanta Lėgaudaitė