2019 metų rugsėjo 16-20 dienomis LSMU gimnazijoje sulaukėme ypatingų svečių. Į Lietuvą atvyko 41 mokinys bei 4 mokytojai iš Olandijos. Juos į savo namus priėmė aštuntų - devintų klasių mokiniai. Susirinko tikrai nemažas būrys svečių, tai kaip juos visus suvienyti? Kaip per tokį trumpą laiką parodyti, kas yra ta Lietuva? Kaip perteikti tą įgimtą lietuvišką bendrystės jausmą? Kaip įtvirtinti tą draugystę tarp Lietuvos ir Olandijos moksleivių bei mokytojų? Atsakymas tik vienas – Draugystės vakaras.

Rugsėjo 17 dieną Mokinių Tarybos nariai, vadovaujami neformaliojo švietimo skyriaus vedėjos Ilonos Murašovienės, kartu su tautinių šokių kolektyvu ir jo vadove Egle Glinskiene, muzikos mokytoja Giedre Druskiene svečiams surengė jaukią vakaronę, kurios metu visi žaidėme lietuviškus žaidimus, dainavome liaudies dainas bei šokome tautinius šokius. Tai, ką mes jau esame pripratę regėti ar girdėti, mūsų svečiams atrodė taip neįtikėtina ir neįprasta. Keisti dainų žodžiai ir melodijos, gąsdinantys šokių žingsneliai kėlė nerimą, tačiau tai, jog visi dainininkai bei šokėjai atrodė tokie laimingi, padrąsino visus mokinius ir mokytojus iš Olandijos jungtis šokti bei dainuoti kartu. Greitai nebeliko jokios baimės. Tik plačios šypsenos visų veiduose. Kartu įveikėme visas baimes ir sunkumus, o tai juk ir yra puiki tikros draugystės pradžia. Vakarą visi kartu užbaigėme diskoteka, kurioje savus šokių žingsnelius galėjo pademonstruoti ir svečiai iš Olandijos. Tikimės, jog LSMU gimnazijos mokiniai šią užgimusią draugystę ugdys ir puoselės dar ilgai, o jau šį pavasarį galės ir vėl susitikti su savo draugais, šį kartą jau patys nuvykę į Olandiją.