Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2014-02-Vokieciu is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Konkurso globėjas - Vokietijos klube „Erzgebirge Aue" žaidžiantis Arvydas Novikovas, kuris taip pat kviečia vaikus mokytis vokiečių kalbos ir dalyvauti šiame projekte. Mokiniai, sėkmingai įveikę atranką ir patekę  į šalies finalą, turės galimybę ne tik tobulinti vokiečių kalbos žinias, daugiau sužinoti apie Vokietiją, bet ir išbandyti jėgas futbolo aikštelėje.  Geriausia šalies komanda laimės futbolo savaitgalį Berlyne. .Jiems bus organizuojamos futbolo treniruotės, vokiečių kalbos pamokos bei apsilankymas futbolo klube „Hertha BSC“!
 Apie šį konkursą papasakojome ir pasiūlėme jame dalyvauti 6 b klasės mokiniams, kurie nuo rugsėjo mėnesio pradėjo mokytis vokiečių kalbos.Moksleiviai iš karto sutiko. Ir nenuostabu, nes 6 b klasėje vaikai ne tik piešia, muzikuoja, bet ir sportuoja. Ypač daug berniukų žaidžia krepšinį, lanko krepšinio treniruotes, tačiau ir futbolas nesvetimas ir jiems, ir mergaitėms. Kaip paaiškėjo, dauguma mergaičių taip pat yra žaidusios futbolą. Kadangi tema mums labai patiko, ėmėmės darbo. Pirmiausia susipažinome su vokiečių kalbos žodžiais futbolo tematika. Vaikai sužinojo, kaip vokiškai futbolas, žaidėjas, vartai, rezultatas, kamuolys ir kiti žodžiai, susiję su futbolu. Susipažinome su sudurtiniais daiktavardžiais, kurių vokiečių kalboje ypač daug ir kurie vartojami kalbant apie futbolą vokiškai. Tuomet vaikai pasiskirstė į komandas ir darė koliažus bei plakatus tema „Futbolas ir mes“. Pasikonsultavę su dailės mokytoja Ona Šimatoniene, vaikai piešė, karpė, klijavo. Grupėse mokiniai dirbo draugiškai, padėjo bei patarė vieni kitiems. Sunkiausia buvo išrinkti tą vienintelį darbą, kurį siuntėme į Goethe‘s instututą, nes visi vaikai labai stengėsi ir kūrybiškai atliko šią užduotį.
Buvo smagu stebėti dirbančius bendraklasius komandose. Jie tarėsi, diskutavo, ginčijosi, dalinosi įspūdžiais ir patarimais. O ypač džiugino vaikų noras ir užsispyrimas. Manau, jog, mokydamiesi vokiečių kalbos, dalyvausime dar ne viename projekte. Juk svarbiausia, kad yra noras!

Vokiečių kalbos mokytoja
Jurgita Valentukonienė