Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2015-04-Festival/foto is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Savaitgalį Alytuje vyko jau keturioliktasis tradicinis frankofoniškųjų teatro trupių festivalis „Premiers Rideaux“2015, kuriame dalyvavo ir LSMU mokyklos vyresniųjų ir jaunesniųjų trupės. Vyresnieji pristatė spektaklį „Ce qu`ils n`ont pas pu nous prendre“ pagal Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“, o mažesnieji pasirinko amžinųjų vertybių temą ir prisistatė vaidinimu „Mažasis princas“ pagal klasikinį A.de Sent-Egziuperį kūrinį.
Šiais metais festivalyje dalyvavo 14 kolektyvų iš visos Lietuvos ( Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija, Salomėjos Nėries gimnazija iš Vilniaus, Jaunimo centro teatro trupė, Juliaus Janonio gimnazija iš Šiaulių, Jono Biliūno gimnazija iš Anykščių, Šiaulių Juventos gimnazija, Radviliškio Lizdeikos gimnazija, Kauno Jėzuitų gimnazija, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija ir jaunimo centro „Mes“ iš Vilniaus Jeruzalės pagrindinės mokyklos), o taip pat svečiai iš Belgijos Ecole sint-Bavohumaniora, Gand.
Pagrindinis festivalio prizas – kelionė į Prancūziją ir atstovavimas Lietuvai Festivalių festivalyje – atiteko Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazistams už spektaklį „Qui cherche, trouve“( „Kas ieško, randa“). Antroji vieta skirta Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos aktoriams už spektaklį „Bande d`idiots“ („Idiotų grupė“), o trečiojoje vietoje liko publikai labai patikęs spektaklis „Hymne a l`amour“ („Himnas meilei“), kurį sukūrė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos auklėtiniai.
LSMU mokyklos jaunųjų aktorių trupė nugalėjo „Kūrybiškiausios trupės“ nominacijoje. Pagal galiojančias taisykles, „pilnaverčiais“ dalyviais tampama tik sulaukus gimnazistų amžiaus, tad mažieji turi dar daug gražaus laiko augti ir džiuginti.
Vyresniųjų trupė buvo nominuota „Už geriausią dramaturgiją“.
Festivalis – tai ne vieta, tai žmonės, kurie kuria, ieško, nerimsta, žvelgia į gyvenimą širdies, o ne proto akimis, tai nesibaigiantis kūrybos džiaugsmas, tai svaigulys dėl sėkmės, tai vienijanti draugystė, tai – pilnavertiškesnio gyvenimo perspektyva. Džiaugiamės galėję būti šios užburiančios vienovės dalimi ir jau dabar pradėjome laukti kitų metų ir kito, jau penkioliktojo „Premier Rideaux“.

{gallery}Naujienos/2015-04-Festival/foto{/gallery}