Gegužės 14 dieną šešta pamoka dešimtokams buvo neįprasta. Visi rinkomės į integruotą istorijos, lietuvių kalbos, etikos, tikybos, geografijos, dailės pamoką iškilmių salėje, kurią vedė istorijos mokytoja Daiva Žemaitienė ir lietuvių kalbos mokytoja Rasa Kučienė. Tai paskutinė, apibendrinamoji rugsėjo mėnesį prasidėjusio projeko „Laisvi ir laimingi‘‘ pamoka. Joje prisiminėme, ką nuveikėme dalyvaudami šiame projekte: vykome į Anykščius partizanų keliais, žiūrėjome filmus „Nematomas frontas‘‘, „Mes dainuosim‘‘,sustikome su Misijos Sibiras 2014 dalyviais ir kt. Šioje pamokoje klausėmės geriausių dešimtokų pristatymų apie tremtį, partizanų gyvenimą patyrusius artimuosius. Kiekvienas turėjo galimybę prisiliesti prie savo giminės istorijos šaknų ir ,be abejo, daug sužinojo.
Ši diena pamokai irgi buvo pasirinkta neatsitiktinai. 1972 m. gegužės 14 d. Kauno muzikinio teatro sodelyje susidegino lietuvių disidentas Romas Kalanta. Iš ryto mūsų dešimtokės uždegė žvakeles prie jo kapo. Pamokoje prisiminėme Romo gyvenimą, tragišką jo baigtį dėl Tėvynės laisvės. Gražiai nuskambėjo Dominyko (10a) daina, Justo (10b) eilėraštis apie partizanus, akį traukė originaliai interpretuotos tremtinių, partizanų gyvenimo akimirkos mokinių piešiniuose.
Tokia netradicinė pamoka visiems patiko,todėl norėtume, kad šis projektas tęstųsi ir kitais metais. Dar liko daug nesužinota, nepatirta, o prisiliesti prie savo tautos istorijos, kalbėti apie dvasines vertybes, suvokti savo tapatumą, manau, reikia kiekvienam iš mūsų.

Simona,10a