Retai susimąstome, kad kasdieniame gyvenime mus supa tūkstančiai mokslo atradimų, dar rečiau pasitaiko progų paklausti pačių mokslininkų, kaip gimsta mokslinių atradimų idėjos, kurių rezultatais nejučia džiaugiamės kasdien. Jau keletą metų universitetuose, laboratorijose, observatorijose organizuojami įvairiausi renginiai, pavadinti „Tyrėjų naktis“, kurių metu mokiniai gali susitikti su mokslininkais, įvairių universitetų dėstytojais ir studentais, stebėti ir patys atlikti eksperimentus.
„Tyrėjų naktis“ organizatoriai sako: „Nebūtina gimti Einšteinu, kad kasdien atrastum ką nors naujo!“. Pritardami šiai minčiai rugsėjo 25 d. LSMU gimnazijos aštuntokai ir  I-IV klasių, gamtos mokslais besidomintys, mokiniai tapo „Tyrėjų naktis 2015 KTU“  renginio dalyviais. Čia jų laukė popieriaus dirbtuvės: iliuzija ir triukai, elektros grandinių ir LED suvenyrų gamyba, skysto azoto stebuklai ir kt. Išradimų ir inovacijų parodoje mokiniai susipažino su įdomiais eksperimentais, „Makerspace“ levitacija, išmaniaisiais akiniais nuo saulės „YooVee“  ir dar daugybe kitų neįtikėtinų dalykų. Išklausė paskaitas „Fizikos bandymai paprastai“, „Ką gali ultragarsas?“, „Radiacija ir maistas“. Paskaitų metu buvo aiškinamos įvairių reiškinių prasmės, demonstruojami mechanikos, elektros, magnetizmo, optikos ir kitokie bandymai.

„Tyrėjų naktis“ pristatoma kaip įspūdingas gyvybės, entuziazmo bei mokslo naujovių kupinas renginys. Įspūdžių apsilankiusiems vienoje ar kitoje jos veikloje tikrai netrūko:

Aš dalyvavau „Moksleivių laboratorijos“ užsiėmime „Skysčių fizika“. Užsiėmimo metu ne tik susipažinau su įvairiomis skysčių savybėmis ir jų tipais, bet ir bandžiau sudaryti vaivorykštę mėgintuvėlyje, užvirti vandenį kūno temperatūroje. Išsiaiškinau viską apie skysčių tankį, jų sąveiką su šviesa ir kada skystą tirpalą galima paimti į rankas. Buvo labai įdomu ir smagu!

Milita, II c klasė

Man labai patiko, nes galima buvo ne tik stebėti, bet ir patiems atlikti bandymus. Tai buvo puiki praktika.

Deimantė, II b klasė

„Tyrėjų nakties“ renginyje matėme daug įdomių eksperimentų, buvom supažindinti su įvairiais mus  supančiais reiškiniais ir, be abejo, bandėm atlikti daug ką patys. Rudeniškas oras apdovanojo mus lietumi, bet tai nesutrukdė mums pasisemti žinių ir gerai praleisti laiką.

Aleksandra, II b klasė