Kasmet vėlyvą rudenį Maironio lietuvių literatūros muziejus sukviečia skaitovus į Respublikinį moksleivių skaitovų konkursą. Šiemet dalyvių kaip niekad daug – mažųjų kategorijoje (1-7 klasės) net 77, vyresniųjų moksleivių (8-12 klasių) – 62. Iš visos šalies suvažiavę mokiniai, jų mokytojai, draugai, o neretai, ypač mažųjų, dar ir tėveliai mėgavosi jaunųjų skaitovų pasirodymais. Nors renginys išties ilgokas – prasidėjo 10 val., o baigėsi apie 17 val., džiaugiamės turėję progą ne tik save parodyti, bet ir į kitus pažiūrėti. O pažiūrėti buvo į ką – įdomūs tekstai, netikėtos interpretacijos ir be galo nuoširdus mokinių siekis įtaigiai perteikti pasirinktą kūrinį. Mūsų gimnazijai atstovavo 7a klasės mokinys Nojus Jašinskas, Ib klasės mokinė Danielė Senavaitytė, II klasės mokiniai Paulina Samsonaitė, Vaidotas Dagys bei IIIb klasės mokinys Justas Daujotas. Mokinius konsultavo mokytojai Paulius Kavaliauskas ir Gitana Liaudinskienė. Žinia, gimnazijoje skaitovų tikrai nemažai, tad visą mokyklos bendruomenę sausio pabaigoje pakviesime į meninio skaitymo vakarą.