Kiekvienais metais trečią lapkričio ketvirtadienį yra minima Tarptautinė nerūkymo diena. Lapkričio 19 d. LSMU gimnazijoje lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų mokslinės draugijos pulmonologijos ir imunologijos būrelio, psichiatrijos būrelio ir Lietuvos medicinos studentų asociacijos narės Dovilė Mickutė, Milda Ulytė, Valdonė Strelčiūnienė, Rasa Razgūnaitė, Julija Mažeikaitė ir Brigita Vaidachovičiūtė. Studentės Ig. klasių mokiniams skaitė paskaitą rūkymo prevencijos tema.Pirmiausiai pranešėjos mokiniams priminė apie kvėpavimo sistemą ir jos dalis, parodė video apie plaučių darbą bei aptarė tabako rūkymo įtaką kvėpavimo organams. Merginos itin akcentavo pasyvaus rūkymo daromą žalą bei sukeliamus negalavimus, pabrėžė, kad vaikai ir naujagimiai yra ypač jautrūs tabako dūmų poveikiui. Taip pat viešnios gimnazistams papasakojo apie dvi dažniausiai rūkymo sukeliamas ligas: plaučių karcinomą (vėžį) bei lėtinę obstrukcinę plaučių ligą.  Aptarė ligų požymius bei būdus, kaip jų išvengti. Psichiatrijos būrelio narė mokiniams paaiškino, kodėl jaunuoliai dažniausiai pradeda rūkyti ir nuo ko tai prasideda bei pateikė patarimų, kaip įveikti priklausomybę.
Paskaitą merginos baigė pakviesdamos mokinius pasimatuoti anglies monoksido kiekį iškvėpus orą. Džiugu, kad visų išdrįsusių pasimatuoti mokinių rezultatai buvo lygūs 0.
Ačiū studentėms už gražią ir prasmingą paskaitą.

Socialinė pedagogė Edita