Tęsiant pilietiškumo projektą „Laisvi ir laimingi“ bei minint Lietuvos kariuomenės dieną LSMU gimnaziją aplankė mūsų šalies kariai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 204 kuopos. Svečiai pristatė savo veiklą, papasakojo, kokiomis vertybėmis vadovaujasi Lietuvos kariuomenės kariai, apibūdino krašto apsaugos sistemą. Susitikimo pabaigoje mokiniams buvo užduoti klausimai,  teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti.

Įdomu buvo, kai kariai pristatė virtualią medžiagą apie oro, jūrų, sausumos karinių pajėgų sudėtį, ginkluotę, parengtį. Visą vertingą teorinę, vizualinę dalį papildė praktiškai demonstruota kario amunicija: apranga, maskuotės, ginkluotė ir kt. Mokiniai galėjo pasimatuoti ir išbandyti karinę amuniciją, užduoti klausimų ir asmeniškai pabendrauti su kariais.

Susitikimo metu mokiniai daugiau sužinojo apie Lietuvos kariuomenę. Karių pavyzdys bei kvietimas skatino atrasti savy nors dalelę kario,  juk  kario šūkis teigia: „Vienybėje - jėga, tikėjime – pergalė“ – juk čia ir slypi tautos stiprybė.