Gruodžio 16 d. mes, LSMU gimnazijos dvyliktokai, vykome į netradicinę istorijos pamoką. Kartu su istorijos mokytoja Daiva Žemaitiene aplankėme  istorinę Lietuvos Respublikos prezidentūrą, kur XX a. pradžioje dirbo ir su savo šeimomis gyveno Lietuvos prezidentai.
Mus pasitikęs gidas iš karto visus sudomino istorinėmis žiniomis apie Lietuvos Respublikos prezidentus. Sužinojome įdomių faktų apie LR prezidentus – Antaną Smetoną, Kazį Grinių, Aleksandrą Stulginskį. Pavyzdžiui, A. Smetona buvo pasirinkęs  teisininko, K. Grinius – gydytojo, o A. Stulginskis – agronomo profesiją.

Prezidentūros rūmai, patraukiantys dėmesį savo išore, subtilia ir grakščia architektūra, niekuo nenusileidžia ir sukauptu  istoriniu paveldu. Turėjome galimybę apžiūrėti įvairius eksponatus: A. Smetonos žmonos Sofijos stalo servizą, įmantrius valgymo įrankius. Merginų dėmesį patraukė tarpukario mados – gėlėtos, nėriniuotos ponių suknelės, papuošalai, vėduoklės. Apžiūrėjome ir žaislų ekspoziciją, su kuriais žaisdavo prezidentų vaikai.

Sužinojome, kad  pirmaisiais nepriklausomybės metais laikinoji sostinė atrodė skurdžiai: negrįstos gatvės, mažaaukščiai, daugiausiai mediniai  namai, lentiniai šaligatviai. Tačiau Kaunas labai greitai modernėjo ir netrukus imtas vadinti „mažuoju Paryžiumi“.
To meto visuomenėje itin svarbus buvo inteligento vaidmuo. Inteligentai aktyviai dalyvavo kultūriniame ir socialiniame gyvenime. Tokie žmonės buvo laikomi visuomenės lyderiais. Tais laikais įtvirtinama sąžinės bei tautos vedlio sąvoka.
Edukacinės programos pabaigoje turėjome galimybę iš atskirų detalių sudėlioti Lietuvos laisvės statulą bei Lietuvos Respublikos himną.
Ši netradicinė istorijos pamoka mums paliko daug įspūdžių: sužinojome naudingos informacijos apie savo gimtąjį miestą, linksmai ir turiningai praleidome laiką ir, žinoma, tokių pamokų tikimės ateityje.

Miglė Kalinaitė, IVg

Miglė Kalinaitė, IVg