Vaiko auklėjimas yra įdomus, vertingas ir sunkus darbas. Visi tėvai susiduria su didesniais ar mažesniais sunkumais ir iššūkiais augindami savo vaikus. Jie siekia pagerinti santykius su vaikais bei rasti atsakymus į rūpimus klausimus, susijusius su jų auklėjimu.

Nuo spalio 7 d. iki gruodžio 9 d. LSMU gimnazijos psichologė pakvietė paauglių tėvelius dalyvauti STEP (Sistemingo efektyvių paauglio auklėjimo įgūdžių lavinimo) programoje.  Bendradarbiaujant su PAKA (Pozityvaus auklėjimo konsultanttų asociacija) ir Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, buvo vykdomas projektas „STEP MOKYMAI TĖVAMS – ATSAKINGAI TĖVYSTEI“, kurio tikslas lavinti pozityvios tėvystės įgūdžius ir skatinti tėvus naudoti abipuse pagarba pagrįstus vaiko ugdymo metodus.

Mokymų metu tėveliai sužinojo, kuo ypatinga paauglystė vaikui ir tėvams, ko paauglys nesąmoningai siekia savo netinkamu elgesiu, kaip padrąsinti paauglį tinkamai elgtis, kaip kalbėti su paaugliu, kad jis klausytųsi ir norėtų bendradarbiauti.

Džiaugiamės, kad STEP mokymus baigė dar 11 dalyvių. Mes tikime, kad tėvai gali sukurti nuoširdesnius, artimesnius santykius su vaiku, gali jį paskatinti daugiau bendrauti ir prisidėti prie bendros šeimos veiklos.

Keli tėvelių atsiliepimai:

• „…norėčiau, kad kuo daugiau tėvų turėtų galimybę tobulinti savo įgūdžius ir džiaugtis tėvyste“
  • „...kuo daugiau tokių kursų, tai galimybė į save pažvelgti iš šalies ir suprasti, kad blogų vaikų nebūna, būna tik neteisingas auklėjimas“
  • „... mokytis būti geresniais tėvais reikia visą gyvenimą. Buvo taip gera ir įdomu mokytis, kad norėtųsi mokytis dar ilgai“
  • „...tai intensyvus kursas leidžiantis sustiprinti tėvystės gebėjimus, pasitikėjimą savo jėgomis ir  tuo pačiu gerinti bendravimą su savo vaiku“;
  • „…supratau, kad užtenka ką nors pakeisti savyje, kad situacija pasikeistų“
  • „...STEP grupėje jaučiausi kaip artimų draugų rate, pasidalinau ir išgirdau kitų rūpesčius ir situacijas. Supratau, kad nėra teisingo būdo auginti vaiką, svarbu vengti destruktyvių auklėjimo metodų“
  • „...būtų smagu, jei šis projektas būtų tęstinis ir tėvų grupė galėtų bendrauti, dalintis patirtimi ir pasibaigus STEP'o mokymams“
  • „...įgijau didesnį tikėjimą ir pasitikėjimą savimi, vaiku. Supratau, kad paauglystė nėra problema“

Lauksiu tėvelių ir pavasario STEP mokymuose.
Daugiau informacijos: www.stepgrupes.lt
Psichologė Ingrida Pilkionienė