Ar tau daugiau nei 14 metų, bet mažiau nei 25? Ar nori išbandyti naują veiklą, pamatyti pasaulio ir gauti tarptautinį sertifikatą už savo mėgstamą veiklą? Jei taip, DofE apdovanojimų programa yra tai, ko tau reikia! Šiais retoriniais klausimais savo kreipimąsi pradeda The Duke of Edinburgh's International Award programos (toliau DofE), prie kurios įgyvendinimo 2015 m. spalio mėnesį prisijungė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija. Per keletą praėjusių mėnesių šiek tiek sužinojome, paaugome, išsikėlėme tikslus, na, ir pradėjome ruoštis žygiui!

Tikriausiai  vis dar daug kam kyla klausimų, o kas tai? Ar verta prisijungti prie šios programos? Turime tik vieną atsakymą – TAIP! VERTA! O kad tuo įsitikintumėte, trumpai pristatome programą!

DofE apdovanojimų programa - tai pasaulyje pirmaujanti jaunimo apdovanojimų programa, kurios metu mokiniai kryptingai ugdo įvairius įgūdžius, geriau pažįsta save. Svarbu paminėti, jog  dalyvavimas šioje programoje - tai asmeninis iššūkis, todėl niekas nelygina dalyvių pasiekimų, o skatina konkuruoti. Dalyvaudamas programoje mokinys išsikelia tikslus, kurie veda prie asmenio tobulėjimo ir susiplanuoja veiklas, kurias jam padeda įgyvendinti programos vadovai. Kiekviena programos apdovanojimo dalis, kurių yra net trys (bronzos, sidabro ir aukso), yra baigiama kvalifikaciniu žygiu, kuriam mokiniai taip pat ruošiasi iš anksto.

Šiais metais net 13 LSMUG mokinių sieks bronzos apdovanojimo! Šia proga praėjusį šeštadienį (01.30) programos koordinatorė Inga, programos vadovė Edita ir žygių vadovė Sandra bei dalis programos dalyvių dieną praleido kartu su Nacionalinio apdovanojimų centro, kuris įgyvendina DofE programą Lietuvoje, atstovu Žilvinu Mažeikiu bei orientacinio sporto trenere Lina Čečinaitė.  Pirmoje dienos pusėje mokiniai bendravo su Žilvinu, kuris ne tik susipažino su moksleiviais ir pasidalijo savo asmenine patirtimi, bet dar kartą patikrino jų žinias apie DofE programos žygius bei reikalavimus. Žilvinas išsamiai pristatė ir žygio dokumentaciją, kuri yra reikalinga siekiant užtikrinti vaikų saugumą. Bronzos žygis vyksta net 2 dienas ir 1 naktį. Paliesti buvo ir rizikų valdymo, sveikatos ir saugumo klausimai, kuriuos būsimieji žygeiviai turi mokėti atmintinai. Antrojoje dienos pusėje mokėmės kartu su orientacinio sporto mokytoja ir šio sporto fane Lina Čečinaite.  Dėkojame Linai, kad ji mus supažindino su įvairiomis žemėlapių rūšimis, priminė, kaip skaityti žemėlapius, kad galėtume susiplanuoti jėgas ir galimybes atitinkančius maršrutus. Skiriate šiaurę nuo pietų, rytus nuo vakarų?  Mes taip pat. Kai kurie prisiminė, kaip nustatyti kryptį, net jei nežinai, kurioje miško vietoje stovi. Visas įgytas teorines žinias galėjome išbandyti ir praktiškai, nes 14.00 val. išvykome į netoli Kauno esantį Kačerginės mišką – į bandomąjį žygį, kurio metu per kelias valandas nuėjome apie 8 km. 

Dienos reziumė: į Kauną grįžome šiek tiek pavargę, tačiau įgiję naujų teorinių žinių bei praktinių įgūdžių. Gera pradžia motyvuoja tęsti veiklas ir toliau! Iki tikslų pabaigos bei  kvalifikacinio žygio įgyvendinimo liko dar keletas mėnesių, tačiau per juos mokiniai  dar turi daug smagaus darbo: savanoriauti, sportuoti, išmokti vis naujų dalykų bei pasirengti bronzos žygiui! Sėkmės jiems!  

P.S. Norintys prisijungti prie DofE programos gali kreiptis į socialinę pedagogę Editą Vasiliauskaitę (programos vadovė, 103 k.) arba į I g. klasių kuratorę Sandrą Gaučiūtę (žygių vadovė, 008 k.)

DofE programos žygių vadovė Sandra Gaučiūtė