Nacionalinis Kauno dramos teatras kovo 7–13 d. teatro aistruolius kvietė į edukacinį festivalį „Nerk į teatrą“. Šeštus metus organizuojamas renginys visuomenei, o ypač vaikams, jaunimui, atveria teatro gelmes, pasiūlydamas daugybę renginių – iš viso dalyviams buvo pasiūlyti net 39 užsiėmimai! Pasak festivalio organizatorių, sumanymo tema ta pati kaip ir ankstesniais metais – teatras ir jo įvairovė bei grožis: „Kadangi festivalis yra tęstinis projektas, tai jo pamatinės idėjos nesikeičia – norisi supažindinti su teatro kaip institucijos, kultūros srities specifika. Tai įvairialypis menas, kuriame telpa daugybė elementų – nuo grimerės teptuko iki scenografo maketo, režisieriaus pastabų ar žiūrovo. Ir būtent žiūrovas yra tas elementas, į kurį mes atsigręžiame šiemet – nuo vaiko iki studijas prieš tris dešimtmečius baigusio žmogaus. Mums svarbu sukurti tokį renginių kalendorių, kuriame kiekvienas iš besidominčių teatru rastų sau jame ką pasižymėti“, - sako teatro vadybininkė Rugilė Pukštytė.

Ne pirmąsyk šiame festivalyje dalyvauja ir mūsų gimnazistai. Šiemet į nemokamas kūrybines dirbtuves „Laisvė kūnui!“ (beje, šios pamokos buvo rekomenduojamos nuo 16 metų) pirmiausia buvo pakviesti mokyklos skaitovai. Iš viso dešimt I ir II klasės mokinių kovo 10 d. kartu su režisiere Monika Klimaite bandė atverti duris į judesio ir kūno plastikos pasaulį. Režisierė per pusantros valandos užsiėmimą siekė sugrąžinti kiekvienam savo kūną, suteikti jam laisvės pojūtį ir drąsino jausti ne kūno ribotumą, o ritmą. Reikia pripažinti, kad panašūs užsiėmimai - kai kam tikras iššūkis. Bet vienareikšmiškai – tai dar labiau artina jauną žmogų prie teatro pasaulio ir prie savęs pažinimo.

Kartu su gimnazistais į teatrą nėrė mokytoja
Gitana Liaudinskienė