Jau ne pirmą pavasarį su gimnazistais vykstame į Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinį etapą, kuriame susiburia gabiausi mokslinius tiriamuosius darbus atliekantys mokiniai.
Baigiamajame ture balandžio 13-14 dienomis vykusiame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre buvo pristatytas 61 darbas. Aštuonis darbus pristatė mūsų gimnazijos mokiniai. Mokslininkų komisija vertino darbų originalumą, moksliškumą, profesionalumą ir kruopštumą, tyrimo metodikos naujumą, savarankiškumą, darbo tęstinumą ir vizualinį pateikimą bei gebėjimą darbo tema diskutuoti su komisijos nariais.

Balandžio 15 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo apdovanoti šio konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai. Už darbus „Kauno miesto antropologija ir atmintis“ (III g. kl. Roberta Gaidamavičiūtė ir Kamilė Tamušauskaitė, vadovas S. Šabanovas), „Rapsų derlingumo padidinimas naudojant antrines žaliavas“ (II g. kl. Ugnė Česnulevičiūtė ir Miglė Klivečkaitė, vadovas S. Šabanovas), „Formuoti mikroklimatą mieste – misija įmanoma“ (II g. kl. Otilija Lieščinskaitė, Gabija Tumalavičiūtė, vadovas S. Šabanovas), „Kasos vėžio ląstelių, keičiant auginimo sąlygas in vitro gyvybingumo tyrimai“ (III g. kl.  Martynas Gulbinas ir Aurimas Mazūras, vadovė R. Kareckienė), „Molekulinės biologijos metodų taikymas maisto produktų kokybės kontrolėje“ (III g. kl. Aušrinė Bajoriūnaitė, vadovė Inga Pečiulienė) mokiniai buvo apdovanoti dalyvio diplomais. Pagyrimo raštu buvo apdovanotos gimnazistės, kurios pristatė darbą tema „Kenksmingų medžiagų imobilizavimas ureazės rutuliukuose“ (II g. kl. Milda Poderytė ir 8 kl. Jogailė Adomaitytė, vadovai E. Juotkienė, S. Šabanovas). II g. klasės mokinės Gabija Imbrasaitė ir Aleksandra Kriukelytė, kurių darbo tema „Bioplastiku dengtų vaisių išsaugojimas naudojant mėlynąjį pelėsinį grybą Penicillium roqueforti“ (vadovai E.Juotkienė, S. Šabanovas) buvo apdovanotos III vietos diplomu ir bronzos medaliu.

Džiaugiamės mokinių  kruopštumu  atliekant tiriamuosius darbus ir rezultatais!

Biologijos mokytoja    Elena  Juotkienė