Gegužės 6 dieną, penktadienį, Ig.A klasės mokinė Liucija Vasiliauskaitė su klasės drauge Juste Juškaite ir kuratore Sandra išvyko į Vilniuje jau 5 metus iš eilės vykstančią Seimo simuliaciją moksleiviams. Ją organizuoja LMP bei Seimo narė Agnė Bilotaitė. Kiekvienais metais čia susirenka mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų ir kaip tikri Seimo nariai bando spręsti įvairias švietimo problemas. Šiais metais simuliacijos tema „Brandos atestatas: kiek brandos, kiek atestato?". Apsimetę Seimo nariais ir susiskirstę į partijas, kalbėjomės apie alternatyvius mokinių pasiekimų vertinimo būdus: neformalaus ugdymo vertinimą, motyvacinio pokalbio įvedimą. Taip pat diskutavome apie integruotų pamokų įtraukimą į mokymosi kursą, socialines valandas, mokinių supažindinimą su įvairiomis profesijomis mokykloje. Galiausiai, pasitarę partijose, susirinkome į plenarinį posėdį, kuriame priėmėme galutinius sprendimus ir parengėme rezoliuciją „Dėl alternatyvaus mokinių pasiekimų vertinimo". Ši rezoliucija keliaus į Švietimo ir mokslo ministeriją. Kas žino, gal mes kažką pakeisime švietimo sistemoje?...

I g. A klasė mokinė, mokinių tarybos narė Liucija Vasiliauskaitė