2015 m. rudenį, sužinoję apie konkursą „Žalgiris – Tavo mokykloje“, pasakėme sau – mes jį laimėsime! Tokį tikslą išsikėlėme ne vien dėl sportinio intereso, bet ir dėl meilės krepšiniui ir  legendinei Kauno „Žalgirio“ komandai, kuri yra mūsų gimnazijos mokinių širdyse!
Nuolatos girdime, kad krepšinis Lietuvoje – antroji religija, tačiau mūsų gimnazijoje yra priimta ne vien daug kalbėti, bet savo žodžius įrodyti tikrais ir pastangų reikalaujančiais darbais.

Puikus to įrodymas ne vien mūsų mokinių pergalės: MKL čempionai, MKL vicečempionai, EYBL čempionai, U15 rinktinės nariai, KMLKL čempionai, KKML vicečempionai ir KKML vicečempionai, mergaitės U16 jaunučių merginų rinktinės narės, EEGBL čempionės, MKL čempionės, Baltic Cup čempionės, Europos čempionato B diviziono čempionės, bet ir pergalė programoje „Žalgiris – Tavo mokykloje“!
2016 m. gegužės 11 d.  mums buvo „įteikta“ programos dovana – legendinė komanda atvyko į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnaziją! Gimnazijoje, kurioje didžioji dalis mokinių domisi krepšiniu, tai buvo didžiulė šventė. Žalgiriečių pradėjome laukti jau pusvalandį prieš jų atvykimą. Išsirikiavę mokyklos kieme dainavome dainas, mokėmės, kaip kartu skanduoti, ir laukėme atvykstant delegacijos. Tiesa, nors orų prognozės mus gąsdino lietumi, tačiau jo taip ir nesulaukėme,  priešingai – džiaugėmės karšta saule.
11.00 val. „Žalgirio“ delegacijos autobusas įsuko į gimnazijos kiemą.  Atvykusius žalgiriečius pasitiko ovacijos. Paspaudę rankas gimnazijos berniukų krepšinio komandos žaidėjams ir renginio vedėjui Justui Daujotui, krepšininkai per gyvąjį koridorių pajudėjo link gimnazijos ir kartu su administracija bei programos organizatoriais išsirikiavo ant mokyklos laiptų.
„Šiandien mūsų gimnazijai itin svarbią ir šventišką dieną vietoje įprasto pasisveikinimo norisi surikti: „Žalia balta, žalia balta, HEY HEY“ ir dar kartą išgirsti tikrų krepšinio fanų vardo vertus šūksnius, ovacijas bei plojimus,“ – entuziastingai  renginį pradėjo J. Daujotas. Vėliau mikrofoną perėmęs mokyklos direktorius pristatė mūsų mokinius, ne tik kaip gerai besimokančius, bet ir itin mylinčius krepšinį, iškovojusius ne vieną garbingą trofėjų. Gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie šios gražios šventės bei įteikė krepšininkams atminimo taurę, kuri simbolizuoja LSMU gimnazijos bei Kauno „Žalgirio“ draugystę. Komandos kapitonas taip pat  mus nudžiugino dovana – puikia knyga  „70 didingų sezonų“. Pakvietėme žalgiriečius užeiti ir į gimnaziją, čia jie ant atminimo lentos paliko savo autografus bei linkėjimus gimnazijos svečių knygoje, įsiamžino nuotraukoje su šios šventės organizatoriais bei lengvu žingsneliu pajudėjo pirmojo aukšto koridoriumi.  Na, o po to viskas persikėlė į mokyklos futbolo stadioną, kuriame ir vyko  šventė.
Atėję į stadioną, žalgiriečiai kartu su laimingaisiais mūsų gimnazijos mokiniais buvo suskirstyti į dvi komandas. Svečiai, kaip ir dauguma mūsų mokinių, iš pradžių nesuprato, kas čia vyks, tačiau renginio vedėjas visiems dalyviams paaiškino, jog dabar bus žaidžiamas „Protkrepšis“. Šis  žaidimas buvo krepšinio ir proto dvikova. Jei komanda norėjo atsakyti į klausimą, tai jos kapitonas turėdavo įmesti kamuolį į krepšį nuo baudų metimo linijos, o jei jam tai nepavykdavo – teisė atsakinėti būdavo perleidžiama kitai komandai. Komandos kapitonais buvo išrinkti Martynas Sajus ir Jerome Randle, kurio komandai šis žaidimas sekėsi daug geriau nei Martyno Sajaus vadovaujamai komandai, todėl   buvo galima lengvai nuspėti,  kas taps šio žaidimo nugalėtojais. Kaip ir tikrose rungtynėse, taip ir „Protkrepšyje“ buvo paskelbta minutės pertraukėlė. Kauno „Žalgirio“ šokėjas pakeitė ir į aikštę žengė tautinių šokių kolektyvas „Kupolėlė“, kurios šokis kėlė šypseną ne vienam krepšininkui. Antroje dalyje Martyno Sajaus kariauna buvo priversta pasikeisti savo kapitoną, Luko Lekavičiaus taiklūs baudų metimai šiek tiek sušvelnino situaciją.  Kovos pabaigoje komandoms buvo įteikti simboliniai atminimo diplomai, kuriais užbaigėme žaidimą. Gimnazijos mokiniai turėjo ir dar šiek tiek laiko, kurio metu galėjo įsiamžinti su kiekvienu žalgiriečiu bei gauti jo autografą.  Laikas prabėgo labai greitai, žalgiriečiai išskubėjo į treniruotę, tačiau tikimės, jog ši šventė dar ilgai neišblės iš jų atminties, nes mums... TAI TIKRAI!

Už pagalbą dėkojame direktoriui Arūnui Bučniui, dailės mokytojai Jolitai Grabliauskaitei, tikybos mokytojui Mantvydui Randžiui, III g. klasės mokiniui Kasparui Funkai, taip pat visai Administracijai, kuri mus palaikė ir neleido pasiduoti bei, žinoma,visiems LSMU gimnazijos mokiniams, be kurių nebūtų įvykusi ši nuostabi šventė!

„Žalgiris – TAVO MOKYKLOJE“ organizatoriai