Gegužės 13 dieną pirmą kartą Mykolo Romerio universitete vyko Nacionalinės teisinių žinių olimpiados finalas, kuriame dalyvavo istorijos mokytojos Jurgitos Žulpienės lydimi ir LSMU gimnazijos mokiniai – Vaidotas Dagys, Vytautas Vaicekauskas, Danielė Senavaitytė, Karolis Orlauskas.

Šio renginio pradžioje išgirdome LR teisingumo ministro Juozo Bernatonio, Teisės fakulteto dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės pranešimus. Taip pat išklausėme Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjo, prof. dr. Aurelijus Gutausko pranešimą „Teisė kiekvienam“. Paskutinis pranešimas, ko gero, daugeliui buvo gan netikėtas – Jurgis Didžiulis jame aptarė, kuo teisės žinios svarbios kiekvienam.

Iškart po šių paskaitų mūsų gimnazijos moksleiviai kartu su kitais finalinio etapo dalyviais rašė testus, kuriuos sudarė 10 klausimų. Daliai jų reikėjo loginio mąstymo, o kiti buvo pateikti su keliais pasirinkimo variantais. Olimpiados rezultatai paaiškės kitą savaitę.

Pertraukos metu nuo sudėtingų užduočių pailsėję gimnazistai išbandė savo jėgas teisinių žinių viktorinoje, kurioje mūsų gimnazijos mokinys Vaidotas Dagys iškovojo Švietimo ir Mokslo ministerijos bei MRU įsteigtus prizus.

Pasisėmę naudingos patirties bei papildę teisės žinias, LSMU gimnazijos atstovai džiaugėsi, jog turėjo galimybę dalyvauti tokiame renginyje.

II g. kl. Vaidotas Dagys

2016 05 Nacionaline teisiniu ziniu olimpiada