Gegužės 25 dieną LSMU gimnazijoje įvyko tarptautinio projekto „Viza gyvenimui” baigiamojo etapo renginys. Projekto tikslas – įprasminti japonų diplomato Chiunės Sugiharos žygdarbį. Diplomatas, gyvenęs ir dirbęs Kaune, nusprendė padėti žydų tautybės žmonėms, kuriems grėsė neišvengiama mirtis. Diplomatas nedvejodamas 1940 metais išrašė apie 2140 tranzito vizų į Japoniją, tokiu būdu išgelbėdamas šeimas nuo Holokausto. Projekto partneriai Palm Beach School, Florida (JAV) parengė autentiškų Sugiharos išrašytų vizų kopijas ir atsiuntė LSMU gimnazijos projekto grupei. Projektas vyko keliais etapais: mokiniai skaitė ir  aptarė C.Sugiharos biografiją anglų kalba (mokyt. V. Račkauskienė), istorijos pamokose (mokyt. D. Žemaitienė) buvo supažindinti su Pasaulio teisuolio apdovanojimu, tokiu, kuriuo buvo apdovanotas ir C. Sugihara už gyvybės išgelbėjimą daugybei žmonių. Mokiniai ir mokytojai pildė „vizas” trūkstama informacija. Buvo užpildytos 1070 vizos, pusė buvo užpildyta JAV mokykloje. Parengta „vizų” ekspozicija (mokyt. J.Grabliauskaitė, A.Adomaitis), kurios atidaryme dalyvavo Japonijos ambasados antroji sekretorė TOMOE KOTANI IR Sugiharos memorialinio muziejaus atstovė Roberta Mašidlauskytė.