Š. m. rugpjūčio 24 dieną mūsų verslininkų komanda „Corelight“  kartu su to paties konkurso nugalėtojais iš Latvijos keliavo į JAV, Vašingtono valstiją, Sietlą, kuriame vyko startuolių konferencija. Čia moksleivių laukė Vašingtono universiteto atstovai, FIUTS komanda, kuri visą viešnagės laiką rūpinosi mūsų darbotvarke, susitikimais, paskaitomis ir įvairiomis veiklomis.

Darbas prasidėjo jau kitą dieną anksti ryte: po susirinkimo komandos viešėjo Vašingtono Universitete UW Foster School of Business (visą savaitę jaunimas susitiko su daugybe įdomių žmonių, verslo angelų, kurie labai susidomėjo mūsų kuriamais šviestuvais ir pasiūlė  investuoti į mokinių bendrovę.

Jaunimas susipažino su JAV kultūra, tradicijomis, gyvenimo stiliumi: mūsų gimnazistai  praleido savaitgalį amerikiečių šeimose, vyko kartu savanoriauti  į Service Project at WestSide Baby, kur buvo rūšiuojami vaikų drabužėliai, daiktai, žaislai ir ruošiami siuntiniai šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tai amerikiečių kasdienybė – padėti savo bendruomenei, pavyzdžiui, savanoriauti įvairiose institucijose, zoologijos sode, bažnyčioje ar kituose centruose.

Taip turiningai prabėgo mūsų savaitgalis, o nuo pirmadienio vėl vyko susitikimai, susirinkimai, diskusijos prie apskrito stalo. Mokiniai lankėsi įvairiose įmonėse, atliko tyrimus, ėmė verslo interviu: tikslas -  smulkus verslas iš arčiau: iššūkiai ir kasdienybė šiandieniame Sietle. Komandos taip pat aplankė Bill ir Melinda Gates fondą bei lankėsi vienoje iš pažangiausių  CoMotion inovacijų dirbtuvių, kuriose susitiko ir bendravo su inžinieriais, technologais bei investuotojais, dirbančiais prie tų pačių idėjų ir produktų.

Kelionės metu jaunieji verslininkai patobulino lyderiams reikalingas kompetencijas, suprato, kad verslumas apima įvairias gyvenimo sritis, sustiprina bendruomeniškumo jausmą, vienija įvairiausių kultūrų bei socialinių grupių atstovus bendrai veiklai ir geresniam gyvenimui.

Tai buvo neįkainojama kelionė.