Startavome Japonijos menų ir kultūros projekte „WABI - SABI: tobulumas netobulume 2“

Lapkričio 27 d. LSMU gimnazijos komanda jau antrus metus jungėsi prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoto   nacionalinio ir  net  pusę metų vyksiančio  Japonijos menų ir kultūros projekto „WABI–SABI tobulumas netobulume 2“.

Atidarymo renginyje svečius sveikino Japonijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Toyoei Shigeeda bei LVJC direktorius V.Jankauskas. Renginio koncertinėje dalyje visus maloniai nustebino  Lietuvos mergaičių ansamblio „Rūtelė“ atliktas tradicinis japonų šokis „Tanko Bushi“ ir japonų kompozitoriaus Toshiro Mayuzumi kūrinys arkai „Rokudan“, kurį atliko LVJC auklėtinė. Apie norų ir linkėjimų rašymo šventę „Tanabata“ pasakojo Lietuvos literatūros instituto doktorantė, po to visi svečiai užrašė savo norus ir pakabino ant bambuko šakelių. Renginio kulminacija -  LVJC kieme buvo pasodinta Sakuros medelis.
Šių metų projektas skatina visus Lietuvos moksleivius susipažinti su Japonijos kultūra iš arčiau, kurti  ir atskleisti tobulumą netobuluose dalykuose įvairiomis Japonijos meno raiškos formomis, tokiomis kaip: aitvarai, žibintai, bento dėžutės bei japoniškos vėduoklės piešinys. Projekto pabaigoje vyks visų projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda.

Palinkėkime mūsų gimnazijos moksleiviams kūrybinės sėkmės.
Dailės mokytoja Jolita Grabliauskaitė

   

Premiers Rideaux  

   
   

Nuorodos  

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
© LSMU gimnazija, 2013