Sausio 9 dieną III g klasės mokiniams fotografijos pamoka vyko netradicinėje aplinkoje - Kauno fotografijos galerijoje, kurioje eksponuojama Balio Buračo parodaKiškio pyragai“.

LSMU gimnazijos gimnazistai susipažino, grožėjosi ir atliko užduotis lietuvių tradicijas ir gyvenimą fiksavusio fotografo Balio Buračo (1897 – 1972) parodoje.

Paroda „Kiškio pyragai“  apie XX a. 4 dešimtmečio  žmones, apie jų kasdienybę bei tradicijas pasakoja iš meduolinės ar mielinės tešlos iškepti, skulptūrėles primenantys žmogaus formos pyragai. Smagu buvo prisiminti, kad Kiškio pyragu buvo vadinamos lauktuvės vaikams, kurias jiems perduodavo pakeliui namo sutiktas kiškis. Fotografo sprendimas užfiksuoti vaikams skirtas lauktuves leidžia pamatyti, kaip tokių pyragų kepimas galėjo tapti galimybe praskaidrinti kasdienybę tiek vaikams, tiek lauktuves kepusiems žmonėms. B. Buračas fotografijose  pasirinktas neutralus fonas, leidžiantis sukoncentruoti dėmesį į primityvistines skulptūras primenančias figūrų formas, puošybą. Kiekvieno pyrago fotografija tarsi atskiras portretas.

Mokinių mintys apie parodą:

„Ši paroda reikšminga tuo, kad kiekvienas žmogus, žiūrėdamas į nuotraukas, jas gali matyti ne tik kaip tam tikrą nufotografuotą momentą, bet gali pajusti ir perteiktą emociją“ (Rugilė III g) ; „Paroda motyvuoja daugiau pasidomėti šia fotografijos rūšimi“ (Adelė III g).

Dailės - fotografijos mokytoja Jolita Grabliauskaitė