Vasario 15 d. popietę 500 vietų LSMU Veterinarijos akademijos Iškilmių salėje vos tilpo visi, norintys paminėti Vasario 16-osios šimtmetį kartu su LSMU gimnazijos mokiniais bei mokytojais. Šiai iškiliai datai paminėti buvo pasirinktas naujas formatas – LSMU gimnazijos „Chorų karai‘18“. Iki šios dienos gimnazijos „Chorų karai“ vykdavo prieš Kovo 11-ąją, bet netilpdami „savo marškiniuose“ sumanėme, jog šiais metais Kovo 11-ąją minėsime organizuodami visų Kauno miesto ugdymo įstaigų šventę, kurioje kviesime dalyvauti visų užsiregistravusių mokyklų geriausius chorus. Kita naujovė – gimnazijos chorai pasirodė pagal naujas taisykles: mokiniai subūrė ne vienos klasės, o viso srauto chorą. Taigi 5-8 klasių  ir I-III  klasių gimnazistų koncentrai varžėsi dėl galimybės atstovauti gimnazijai Kauno miesto konkurse.

Liaudiškos aranžuotės, sutartinės, daugiabalsiškumas, puikūs judesiai scenoje, solistai, gimnazistų instrumentuotės, videoinstaliacijos... Visa Iškilmių salė pulsavo nuo jaunatviškos energijos, susikaupimo, puikaus vokalo ir muzikinių interpretacijų. Bet svarbiausia – dainomis šlovinome savo Tėvynę! Visiems ištransliavome: „Mes, Lietuvos vaikai, stovėsim vienširdžiai, visi už Lietuvą, Tėvynę Lietuvą“ (Vydūnas).

Chorų pasirodymus vertino ir komentavo kompetentinga komisija: Kauno M. Mažvydo progimnazijos mokytoja Rita Beitnaraitė, Garliavos meno mokyklos mokytoja Lina Zelapūgienė, mūsų gimnazijos pirmos laidos abiturientė, LSMU studentė Ugnė Kaunietytė. Žodį teko tarti ir man.

Manau, kad šventė įtraukė visus. Lietuvos valstybės himnas a cappella, vedėjai Justė ir Simas nepaliko abejingų mūsų šalies istorijai. Puiki tautiška  videoinstaliacija, nepakartojami šviesų efektai, geras muzikinis fonas suteikė šventei pakilią nuotaiką. Įkvėptas šios atmosferos savo sveikinime džiaugiausi tuo 100 moderniosios Lietuvos Respublikos metų. Dėkojau gimnazistų tėveliams, mokytojams ir raginau visus auginti Lietuvos Valstybės žmogų. Svarbiausias šio renginio aspektas – neliko pralaimėjusių. Visi dalyviai gavo atminimo dovanėles. Manau, kad buvome pakylėti, visi matydami scenoje savo anūkus, vaikus, mokinius. Ne veltui pasakiau: „Lietuvos Dainų šventės organizatoriai turėtų pakviesti mus visus”. Žinoma, komisijai teko ir itin sudėtinga užduotis – išrinkti tuos, kurie atstovaus gimnazijai Kauno miesto mokyklų „Chorų karuose“. Sveikiname 8 klasių mokinių chorą „Šimtmečio ugnis“ ir III g. klasių mokinių chorą „Nepaprastasis“, kurie savo profesionalumu ir įtaigumu užbūrė visus susirinkusius! Sėkmės jiems kitame etape!

Noriu nuoširdžiai padėkoti renginio organizatoriams: mokytojams Giedrei, Eglei, Ilonai, Jolitai, Mantvydui, kompiuterių priežiūros specialistui Egidijui, mūsų šviesų ir garso grandams Domantui ir Titui, nuolatiniam pagalbininkui, LSMU darbuotojui Tomui Sinicai, visų klasių koncentrų auklėtojams ir kuratoriams, ūkvedžiui Gintarui, darbuotojams Rimui ir Eugenijui,  Neformaliojo švietimo skyriaus vedėjai Sandrai. Ačiū! Šventės be Jūsų nebūtų! Ačiū ir Jums, mielos mamos ir tėčiai, brangūs mokinių seneliai, mano šaunieji ir nepakartojami kolegos, juk mūsų visų auginami vaikai kurs ateities Lietuvą. „Chorų karai“ dar kartą įrodė – Lietuva yra ir bus!

Gal tik vieno trūko - Lietuvos šimtmečio dainos „Lietuva brangi“.

Sudainuosime kitą kartą...

                                LSMU gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys

   

Premiers Rideaux  

   
   

Nuorodos  

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
© LSMU gimnazija, 2013