×

Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2015-01-prancuzai is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2015-01-prancuzai is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

S.Parulskis romane “Tamsa ir partneriai” rašė: “Budelis ir auka žino tikrąją tiesą, o liudytojas, žiūrovas – jis gauna tik įspūdį apie tiesą”. Tas pats pasakytina ir apie laisvę, demokratiją ir kitus įprastai pamatinius dalykus – visi juos suprantame skirtingai, esame veikiami savo “įspūdžio”. Tokiame kontekste kartais tenka pripažinti, kad mūsų vertybės neišvengiamai  keičiasi  kartu su mumis, jos ir toliau pamatinės, bet suvokimo laipsnis kinta veikiamas informacijos ir brandos. Būtent apie tai bandėme diskutuoti su Prancūzijos ambasadorės Lietuvoje  patarėju p.L.Aubry. Įvykiai Paryžiuje, Charlie Hebdo karikatūristų žudynės, pati karikatūros tradicija Prancūzijoje ir Lietuvoje, koegzistencijos darna  multikultūrinėje šalyje, tolerancijos ribos ir demokratijos bei žodžio laisvės tradicija ir kaina – visos  temos  prašyte prašėsi  aptarimo.

Po diskusijos  p.L.Aubry  visus pakvietė į bibliotekos erdves, kur vyko BIBLIONEF fondo dovanotų leidinių prancūzų kalba perdavimo ceremonija. Tai tik pirmoji partija. Antroji partija į mokyklą  atkeliaus kovo mėnesį.

Kviečiame visus  skaityti, vartyti, tyrinėti.  Biblioteka ir naujos knygos laukia jūsų.

Prancūziškų iniciatyvų koordinatorė  INGRIDA

{gallery}Naujienos/2015-01-prancuzai{/gallery}