Rugsėjo 21 dieną mūsų gimnazijos III klasių mokiniai dalyvavo Žydų tautos genocido dienos minėjime, vykusiame  Kauno IX forto muziejuje. Masinių žudynių lauke mokiniai iš akmenėlių išdėliojo kelią, kuriuo lemtingą dieną į mirtį ėjo be kaltės kalti žydai – mūsų šalies  piliečiai. Pilietinė akcija „Atminties kelias“ primena, kad istorijos žaizdas gydo tik tiesos paieškos, gyva atmintis ir žmogiškumo pamokos, kurios privalo užtikrinti, kad tai daugiau niekada nepasikartos. Renginyje mokiniai išgirdo žydų, išgyvenusių genocidą, prisiminimus. Suklusti privertė ir LR Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio bei   Izraelio ambasadoriaus Amiro Maimono prasmingi palinkėjimo žodžiai: „Mes negalime pakeisti ar perrašyti istorijos, bet galime daryti įtaką dabarčiai ir ateičiai“.

Laura Čekavičiūtė  III g. kl.