Ko gero, niekas LSMU gimnazijoje nesusprogdino tokios kalėdinės nuotaikos bombos, kaip gruodžio devynioliktą dieną vykęs spektaklis „Brėmeno muzikantai“. Vakaro siela nenuginčijamai tapo dažnai rimtas, charizmatiškasis mokyklos mokinių tarybos prezidentas Martynas Taparauskas, įkūnijęs kvailojo karaliaus patarėjo vaidmenį. Kvailuoju karaliumi tapo pats režisierius Andrius Kurienius, sustygavęs spektaklį nuo uvertiūros iki paskutiniųjų natų. Trubadūro ir žavingosios nenuoramos princesės vaidmenis sukūrė mokykloje jau žinomi talentingi jauni aktoriai Kristupas Morkūnas ir Elzė Raubytė. Garsiuosius Brėmeno muzikantus įkūnijo mokinių ketveriukė: talentingasis būgnininkas Mantas Kraskauskas(asilas), puikių plaukų ir gitaros įgūdžių savininkas Dominykas Meškauskas(gaidys), vokalistė užsispyrusioji Vytautė Laurinavičiūtė (katė) ir, be abejonės, bent penkiolika kartų publiką privertęs juoktis talentingasis Vilius Žekonis(šuo). Tą vakarą spektaklyje mokytojų kolektyvas įkūnijo įvairius personažus - tikybos mokytojas Mantvydas Randis virto karaliaus sargybos viršininku, kuratorė Inga Švedienė – plėšikų atamane. Savo talentą šokti atskleidė mokytojų trio: stilingasis Paulius Kavaliauskas, nuostabią energiją ant scenos pademonstravęs Kęstutis Budrevičius ir išties pasakiškus šokio judesiukus atskleidęs kuratorius Marius Dimša. Princesės auklių vaidmenis įkūnijo elegantiškosios mokytojos Aušra Budrienė, prancūzų mokytoja Gerda Gavėnaitė, šokio mokytoja Eglė Glinskienė, biologijos mokytoja Simona Drulė ir fizikos mokytoja, kuratorė Eglė Milčė, paskleidusios vakaro magiją ne tik ant scenos, bet ir į žiūrovų pusę. Spektaklis, žinoma, nebūtų apsiėjęs be tvirtosios karaliaus sargybos (Saulius Ogenskas, Martynas Abraitis, Povilas Plikūnas, Jokūbas Abraitis), muzikaliojo LSMU gimnazijos mišriojo choro „Ave Musica“ ir, žinoma, keletą mėnesių be pertraukų plušusios garsistų ir apšvietėjų komandos su Tomu Sinica priešakyje. Pasakiškas dekoracijas miuziklui sukūrė dailės mokytoja Jolita Grabliauskaitė ir technologijų mokytojas Aurimas Adomaitis. Svarbus žmogaus, be kurio vakaras būtų ir likęs tik idėja,- tai muziką spektakliui paruošusi nepakartojama muzikos mokytoja Giedrė Druskienė, spektaklio pabaigoje susilaukusi garsių ovacijų.

Spektaklio metu atmosfera buvo išties nepaprasta - visi aktoriai nepagailėjo nei jėgų, nei laiko ir sukūrė kalėdinį stebuklą savo šeimoms, draugams ir sau. Riba tarp publikos ir scenos nejučia susiliejo... Buvo nepaprastai smagu stovėti ant scenos ir vaidinti savo malonumui. Mūsų garbusis, iš karaliaus juokęsis vedėjas dar pradžioje pasakė: „Šį vakarą norėjome sukurti šventę ir puikią nuotaiką. Juk artėja Kalėdos, kai norisi daryti gera. Todėl mūsų vakaro tikslas buvo ne tik pabūti kartu, bet ir padėti kitiems.“ Tikra tiesa - žiūrovai viso spektaklio metu aukojo LSMU ligoninės Kauno klinikų Akių ligų klinikos vaikų akių ligų skyriui laukiamojo/žaidimų kambariui įrengti, kad gydymo laukiantys vaikai galėtų jaukiai praleisti laiką ir atitraukti mintis nuo būsimo gydymo. Renginio metu buvo paaukota 2545,17 Eur. Už tai mes nuoširdžiai dėkojame atėjusiems ir paaukojusiems. Yra nuostabu žinoti, kad žmonių gerumas materializuojasi, kitiems sukurdamas tikrą kalėdinį stebuklą.

#AtradimaiLSMUG
Vytautė Laurinavičiūtė, II g. C