Lapkričio 8-12 dienomis matematikos mokytojai Aurelija Vaičaitienė, Ingrida Masaitienė, Odeta Stanevičienė ir Martynas Zaveckas dalyvavo Tallinna Laanemere Gumnaasium ir Tallinna Mustamae Reaal Gumnaasium vykusiuose Nordplius projekto „Towards Real Maths“ susitikimuose. Mokytojai dalijosi patirtimi su kolegomis iš Daugpilio, Narvos, Talino, Vilniaus ir ieškojo bendrų sąlyčio taškų matematikos ugdymo programose. Stebėjo abiejų gimnazijų matematikos mokytojų vedamas atviras pamokas, jas aptarė, dalykiškai diskutavo, teikė pasiūlymus. Bendradarbiaudami ir dirbdami grupėse analizavo ir kūrė pamokų ciklus, kurie mokiniui keltų mąstymo iššūkius. Projekto dalyviai ne tik dirbo, bet ir dalyvavo ekskursijoje po Talino miestą, susipažino su Estijos ir Talino istorija, aplankė įžymias Talino vietas. Šis projektas bus tęsiamas. Kitas projekto dalyvių susitikimas vyks balandžio mėnesį Vilniuje.

Matematikos mokytojai

Gegužės 4-7 dienomis matematikos mokytojos Aurelija Vaičaitienė ir Ingrida Masaitienė dalyvavo Narvos Pahklimae gimnazijoje vykusiame Nordplius projekto „Towards Real Maths“ susitikime.
Mokytojai dalijosi patirtimi su kolegomis iš Daugpilio, Narvos, Talino ir Vilniaus. Stebėjo atviras matematikos pamokas. Bendradarbiaudami analizavo ir kūrė probleminius uždavinius, kurie mokiniui keltų mąstymo iššūkius. Mokytojai taip pat mokėsi kurti pamokų ciklus.
Projekto dalyviai susipažino su Narvos miesto istorija.
Šis projektas tęsis dar du metus. Kitas projekto dalyvių susitikimas vyks spalio mėnesį Talino mieste. Aurelija ir Ingrida.

Vasario 2-5 dienomis LSMU gimnazijoje viešėjo Nordplius projekto „Toward Real Maths“ dalyviai iš Vilniaus, Daugpilio, Talino ir Narvos. Gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys svečiams papasakojo LSMU gimnazijos kūrimosi istoriją, pasidžiaugė mokinių pasiekimais, parodė gimnazijos erdves, kabinetus. Mokytojai stebėjo matematikos mokytojų Aurelijos Vaičaitienės, Ingridos Masaitienės, Martyno Zavecko atviras pamokas, vėliau jas aptarė ir analizavo. Svečiai ir gimnazijos mokytojai mokėsi formuluoti mokiniui patrauklų, skatinantį kritinį mąstymą probleminį uždavinį. Šis uždavinys turėtų mokinį ne tik sudominti, bet ir kelti iššūkius bei skatinti priimti sprendimus. Mokytojai taip pat  kūrė uždavinius, juos vertino, aptarė, siūlė idėjas, kaip jį padaryti įdomesnį ir patrauklesnį.  Svečiai ne tik dirbo, bet ir dalyvavo ekskursijoje po Kauno senamiestį. Visi išsiskyrė patobulinę kūrybiškumo, kritinio mąstymo kompetencijas bei labiau pažinę vieni kitus. Iki kitų susitikimų!

Matematikos mokytoja I. Masaitienė.

NordPlus

Nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio LSMU gimnazijos matematikos mokytojai dalyvauja tarptautiniame „Nordplus“ projekte „Towards Real Maths“ („Link tikrosios matematikos“). Šio projekto iniciatorė švietimo kompanija „TA Group“ (www.thinking-approach.org) ir Latvijos Daugpilio technologijos licėjus.

Projekto tikslas – matematikos ugdymo kokybės gerinimas Baltijos šalių regione. Projekto metu kartu su matematikos mokytojais iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos bus sukurtas matematikos probleminių užduočių bankas įvairių klasių mokiniams.

LSMU gimnazijos partneriai šiame projekte:

2022 09 NordPlus