Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2015-05-Donorai is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Statistika liudija, kad 75 proc. žmonių kraujo donorais tampa tuomet, kai nelaimė ištinka jų artimuosius – kai netikėtai tenka išgirsti, kad giminaitis pateko į kraupią avariją ar susirgo onkologine liga. Praėjusio penktadienio popietę (05.22.) LSMU vidurinės mokyklos 7 b klasės mokinių tėvai šią situaciją pabandė pakeisti ir ryžosi geram darbui. Net aštuoni septintokų tėveliai sutartu laiku rinkosi į LSMU Kauno Klinikų kraujo centrą, kuriame tapo neatlygintinais kraujo donorais.
Kraujo centro gydytojas informavo, kad norint pakankamai parūpinti KMUK kraujo reikia net penkiasdešimties kraujo donorų per dieną, tačiau jo surenkama tik 20-25 vnt. Gydytojai nuoširdžiai sveikino LSMU septintokų tėvų iniciatyvą tapti neatlygintinais kraujo donorais.
Po donacijos Kraujo centro darbuotojai donorams pateikė staigmeną ir suorganizavo ekskursiją po kraujo centrą. Septintokų tėveliai kartu su savo atžalomis buvo supažindinti su kraujo tyrimų laboratorijomis bei saugyklomis. Laboratorijos darbuotoja pasakojo apie „kraujo kelią“ nuo paimto donoro kraujo iki kraujo perpylimo ligoniui. Visi donorai gavo atminimo dovanėles.
Jau išėjus iš LSMU Kraujo centro visiems donorams netrūko gerų emocijų: šypsojosi ir žadėjo dar ne kartą grįžti atgal.
LSMU Kraujo centras primena, kad vasara – švenčių, atostogų ir malonumų metas. Tačiau ligos ar nelaimingi atsitikimai metų laiko nepaiso ir nė vienas nežinome, kada gali prireikti sudėtingos operacijos ir donorų kraujo perpylimo. Ligoninėje kraujo reikia kasdien: sudėtingų širdies, neurochirurginių operacijų metu, nudegusiems pacientams, po gimdymo nukraujavusioms moterims, onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir suaugusiems.
Beje, kraujo donorystė – dar vienas būdas pratęsti atostogas, nes kraujo davimas skatina ląstelių atsinaujinimą, stimuliuoja imuninę sistemą. Nuolatiniai donorai tvirtina, kad davę kraujo jaučiasi lyg ant sparnų. Be abejo, tai ne tik fiziologinis poveikis – juk ką reiškia žinoti, kad sunkiai sergančiam žmogui padovanojai viltį pasveikti!
7 b klasės tėveliai ragina LSMU mokyklos bendruomenę sekti jų pavyzdžiu,  padaryti gerą darbą bei tapti neatlygintinais kraujo donorais.

7b klasės tėveliai

{gallery}Naujienos/2015-05-Donorai{/gallery}