„LSMU gimnazijoje išskirtinis dėmesys skiriamas biologijai, chemijai, dauguma mokinių nori būti gydytojais” – taip dažnas apibūdintų mokyklą. Bet tikrai niekas nepaneigs, kad tai ir šokanti, grojanti, dainuojanti mokykla. Vien per pastarąjį mėnesį sėkmingai pasirodėme įvairiuose dainų konkursuose bei muzikos olimpiadoje (su mokytoja G. Druskiene), koncertavome muzikos festivalyje „Sielos” (su mokytoju M. Randžiu), gimnazijos tautinių šokių šokėjai, žinome, stato vieną šokį po kito – ruošiasi būsimiems pasirodymams, jiems vadovauja K. Kondratavičius. O LSMU gimnazistas su gitara – įprastas vaizdas.

Pirmąsyk drįsome išbandyti jėgas ir respublikiniame moksleivių ir studentų muzikos ir audiovizualinio meno festivalyje-konkurse „Daina.LT 2015“, kuriame dalyvavo per 100 dalyvių iš visų respublikos kampelių. Mūsų mokyklai atstovavo dvi komandos: dainą „Trys mylios girelės” modernizavo Gustė Zakšauskaitė ir Žygimantas Vaičiukynas, o dainą „Tylūs tylūs vakariele“ modernizavo Deimantė Garkauskaitė, Viltė Liaudinskaitė bei Dominykas Latakas. Pastaroji komanda pateko tarp laureatų. Mokinius dalyvauti konkurse paskatino ir konsultavo mokytojai G. Liaudinskienė ir M. Randis.

Kaip patys konkurso organizatoriai sako, renginio tikslas – skatinti moksleivių domėjimąsi liaudies dainomis, inovatyvia jų raiška ir sklaida, ugdyti kūrybiškumą bei estetinį skonį, kuriant audiovizualinius darbus – menines dainų vizualizacijas. Taip moderniai liestis prie savo šalies kultūros, ją pažinti bei pateikti kitiems (svarbus buvo ir internetinis balsavimas – Gustės numeris užėmė 3 vietą!) ne tik įdomu, bet ir prasminga. Juk muzika, kaip sakė M. K.  Čiurlionis,  –  tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas.

Belieka nuoširdžiai pasidžiaugti muzikuojančiais LSMU gimnazijos mokiniais. Ir nelabai svarbu, gydytojai, mokytojai ar politikai jie užaugę bus – muzikuojantis žmogus – gražus žmogus.

Lietuvių kalbos mokytoja
Gitana Liaudinskienė