Žmogus negali būti laimingas be laisvės
A. Dantė

Birželio 10 dieną mūsų gimnazijos  6c kl. mokiniai dalyvavo prasmingoje istorijos pamokoje-pilietinėje akcijoje „Vilties angelas“, skirtoje paminėti 1941 metų birželio 14 dienos trėmimus iš Lietuvos.
Šiais metais minime 75-ąsias pirmųjų trėmimų iš Lietuvos metines, kai per vieną savaitę buvo ištremta apie 17500 žmonių. Didžioji dalis tremtinių gyvuliniais vagonais buvo nuvežti į Krasnojarsko, Altajaus kraštus, Novosibirsko sritį, Komijos ATSR, Kazachstaną. Į lagerius buvo išsiųsti politikai, žurnalistai, karininkai, gydytojai, mokytojai ir daug kitų profesijų bei tautybių žmonių su šeimomis.

Sovietų valdžia tikėjosi, kad tremtiniai nuo sunkaus darbo, nepakenčiamų gyvenimo sąlygų, ligų ir bado tremties vietose išmirs. Tačiau daugelis lietuvių išgyveno. „Išlikti ir nepalūžti padėjo tikėjimas ir įsitikinimas, jog sunkią valandą, kai, rodos, nėra jokios vilties, kažkas saugo, tarsi globoja Angelas“, -  taip rašo savo atsiminimuose buvę tremtiniai. Todėl šių metų akcija ir buvo pavadinta „Vilties angelo“ vardu. Ruošdamiesi minėjimui 6c klasės mokiniai  skaitė tremtinių atsiminimus, žemėlapyje surado tremties vietas, karpė popierinius angelus bei buvo pasipuošę tautiniais rūbais. Kabindami savo pagamintus angelus ant Lietuvos kontūrus atitinkančios instaliacijos, mokiniai sakė, kad tiki, jog tokie įvykiai niekada nepasikartos, o jų karta gebės sugyventi su visomis tautomis...

Laisvė yra suprastas būtinumas.
F. Engelsas

Istorijos mokytoja