„Už Mūsų ir Jūsų laisvę“ – taip pavadinome savo  spalio 17 dienos pilietiškumo pamoką-edukaciją į Kėdainių kraštą. Rudenėjančios gamtos fone visi I g. klasių mokiniai aplankė Paberžėje įkurtą 1863–1864 m. sukilimo muziejų. Sužinojome, kad būtent čia vienas iš sukilimo vadų kunigas A. Mackevičius – suformavo 250 sukilėlių būrį ir stojo į atvirą kovą prieš caro priespaudą. Daug vėliau, jau sovietinės okupacijos metais, į Paberžę buvo ištremtas kunigas, vienuolis, Lietuvos pasipriešinimo sovietinei okupacijai veikėjas, labiau žinomas Tėvo Stanislovo vardu. Aplankėme jo puoselėtą bažnyčią,  jo surinktų liturginių rūbų, žibintų kolekciją. Ignacograde prisiminėme J. Geištoro politinę (buvo  1863–1864 m. sukilimo vadas) kultūrinę (Kėdainių krašte pirmasis įkūrė biblioteką, propagavo blaivybę, buvo kolekcininkas) veiklas. Uždegėme žvakeles Šventybrasčio sukilėlių slėnyje. Džiaugiamės ir dėkojame gimnazistų choristų padainuotomis dainomis-baladėmis apie Sesę, Laisvę, Tėvynę. Šios edukacijos ir šių dienų pasaulio įvykių kontekste jos suskambo ypač jautriai ir įsimintinai.