Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2013-09-drugeliai is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Rugsėjo 13 d. mūsų mokykloje atidaryta paroda „Drugeliai“, skirta Vilniaus geto atminimo metams. Prieš 70 metų okupacinė nacių kariuomenė likvidavo didžiausią Lietuvoje - Vilniaus getą. Tai įvyko 1943 m. rugsėjo 23 d. Per egzekucijas, vykusias 1941 metais vasarą ir rudenį, kartu su tėvais buvo nužudyta tūkstančiai žydų vaikų. Likę gyvi, vaikai su suaugusiais buvo įkurdinti Vilniaus, Kauno, Šiaulių getuose. Tačiau daugelis, kaip „nenaudingi“ nacių okupacinei valdžiai, buvo pasmerkti sunaikinimui. Prisimenant tragišką žydų vaikų likimą Lietuvos mokyklų bendruomenės dalyvavo projekte „Drugeliai“ ir gamino drugelius, kurie simbolizuoja žuvusius žydų vaikus. Pagaminti drugeliai buvo eksponuojami respublikinėje parodoje Radviliškije Vaižganto progimnazijoje, Lietuvos vyriausybėje, o dabar keliauja  per Lietuvos mokyklas.
   Į mūsų mokyklą ši paroda atvežta neatsitiktinai. Mokykla įsikūrusi šalia buvusio Vilijampolės geto, kuriame taip pat žiauriai buvo naikinami mūsų kaimynų vaikai - kalti tuo, kad buvo žydų tautybės.
   Paroda mokykloje veiks dvi savaites, todėl kviečiame apsilankyti ne tik mūsų mokinius, bet ir kitų mokyklų bendruomenes bei visus besidominčius žydų istorija, holokausto aukų atminimo įamžinimu.

{gallery}Naujienos/2013-09-drugeliai{/gallery}